Krátce o naší škole

Škola patří v současné době mezi nejmenší úplné základní školy okresu Klatovy. V budově bývalého zámku funguje od roku 1921, kdy jej kolinecká obec koupila od hraběte dr. Taffeho.Zásadní přestavbou prošla v létech 1965 – 1969, kdy mimo celkové rekonstrukce bylo přistavěno křídlo do parku. V osmdesátých létech byl u školy upraven sportovní areál a v létech 1991 – 1994 přistavěna nová sportovní hala.

Od 1. 7. 1994 je právním subjektem, příspěvkovou organizací Obce Kolinec. Postupně je opravena střecha, fasáda, doplněna izolace stropů. Po povodni v roce 2002 je opraveno celé zatopené přízemí objektu.

Od roku 2003 je ke škole přisloučena mateřská škola, která je do objektu školy též v roce 2005 přestěhována. V současné době se škola potýká s malým počtem dětí a žáků.