Oficiální stránky Základní školy a Mateřské školy Kolinec
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Podporujeme stávku, ale nezavíráme

Podporujeme stávku, ale nezavírámeDatum konání:
27.11.2023

Vážení zákonní zástupci,

jistě již většina z vás zaznamenala v médiích informace o mimořádné stávce školských odborů plánované na den 27.11.2023, která je reakcí na plánované nekompetentní zásahy vládních činitelů do školství. Hlavními cíli stávky jsou

1) zabránit nekoncepčním zásahům do fungující vzdělávací soustavy, které povedou ke snížení kvality vzdělávání

2) zabránit škrtům v rozpočtu školství na rok 2024 a tím propouštění zaměstnanců

3) nepřipustit snížení platů nepedagogických pracovníků v roce 2024.

Plánované kroky ministerstva školství proti školám, a především proti žákům, považujeme i my za nepřijatelné a v žádném případě s touto koncepcí nesouhlasíme. Avšak formu jednodenní stávky nepovažujeme za příliš efektivní způsob, proto naše škola zůstane otevřená. Protesty proti koncepci ministerstva podpoříme vyvěšením letáku informujícím o důvodech stávky.

Děkujeme vám za pochopení.