Úvod > Aktuality > Historie aktualit > Historie aktualit - školní rok 2020/2021 > Informace k provozu škol a školských zařízení od 1. 2. 2021 do 14. 2. 2021

Informace k provozu škol a školských zařízení od 1. 2. 2021 do 14. 2. 2021

1.2.2021
Datum ukončení:
14.2.2021

Provoz mateřských škol (včetně mateřských škol a tříd zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona) je zachován jako doposud, tedy za dodržení provozních pravidel podle Manuálu.
Děti a pedagogičtí pracovníci nemají povinnost nosit roušky.
Vstup třetích osob (mimo děti a zaměstnance) do prostor školy je možný jen v nezbytně nutných případech s tím, že se omezí kontakt třetích osob s osobami v prostorách školy.

Od pondělí 1. února do pátku 12. února 2021 bude i nadále probíhat prezenční výuka žáků 1. a 2. ročníku ZŠ Kolinec, která je pro všechny tyto žáky povinná.

Příchod do školy umožněn od 7:30 do 7:45 hlavním vchodemkde si žáky převezme třídní učitelka.
Ukončení vyučování podle platného rozvrhu hodin, následuje oběd přihlášených žáků ve školní jídelně a odpolední školní družina pro přihlášené žáky, která bude v provozu v obvyklém čase (doporučujeme zkrátit čas pobytu dětí ve školní družině na nezbytnou dobu).
Při pobytu ve škole bude nutno dodržovat hygienická opatření!
Místo tělesné výchovy (zakázány sportovní činnosti) se budou konat vycházky (vhodné teplé oblečení a obuv) a teoretická příprava, stále platí zákaz zpěvu v hodinách hudební výchovy.
Veškerý pobyt v prostorách školy je v rouškách včetně vycházek.
Každý žák bude mít s sebou minimálně 2 roušky a igelitový sáček na uložení použitých roušek. Pokud dítě navštěvuje školní družinu, doporučujeme 3 roušky. Prosíme zákonné zástupce o denní kontrolování stavu a počtu roušek ve školním batohu!

Žáci 3. až. 9. ročníku ZŠ Kolinec se budou i nadále povinně vzdělávat distančním způsobem
Úkoly budou žákům průběžně zadávány vyučujícími jednotlivých předmětů (popř. na 1. stupni třídními učiteli) v Google Classroom, popř. formou školního e-mailu žáků 3. až 9. ročníku (např. jnovak(zavináč)zsmskolinec(tečka)cz).

Žádáme zákonné zástupce žáků, aby dohlédli na plnění zadaných úkolů!

Zpřístupnění celého obsahu Didakta.cz pro žáky v domácnosti

Odkazy na webové stránky pro domácí výuku

Prezenční i distanční výuka je povinná, platí omlouvání žáků dle školního řádu.

Informace k ošetřovnému v době uzavření škol - viz webové stránky MPSV.

V provozu v obvyklém čase bude ranní i odpolední školní družina pro přihlášené žáky 1. a 2. ročníku ZŠ Kolinec (doporučujeme zkrátit čas pobytu dětí ve školní družině na nezbytnou dobu).

Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce.
Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy.
Všichni strávníci, kteří mají prezenční výuku, mají oběd automaticky přihlášen.
V případě odhlášení oběda musí zákonný zástupce oběd svému dítěti odhlásit - viz podrobnosti.
Žáci 3. až 9. ročníku ZŠ Kolinec mají v době povinné distanční výuky nárok na dotovaný oběd, případný zájem o odběr stravy do jídlonosiče si zákonní zástupci domluví s vedoucí školní jídelny.
Vydání oběda do jídlonosiče z označeného výdejového okénka u školní kuchyně v době od 11:00 do 11:30 - prosíme o dodržování stanovené doby.

Při pobytu ve škole nutno dodržovat opatření nastavená školou - viz příloha.

Postup školy v případě podezření na výskyt nákazy COVID-19 - viz příloha.

Organizace provozu školy může být průběžně upravena. Tato pravidla vycházejí z manuálu MŠMT „Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke Covid-19“ - viz příloha.

Opatření PES v oblasti školství (PDF)

Prodloužení krizových opatření - účinnost se prodlužuje do dne 14. února 2021 do 23:59 hod (PDF)

Informace k provozu škol a školských zařízení od 1. února 2021 do 14. února 2021 (PDF)

Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. prosince 2020 do 10. ledna 2021 (PDF)