Úvod > Aktuality > Historie aktualit > Historie aktualit - školní rok 2020/2021 > Informace k provozu škol a školských zařízení od 4. 1. 2021 - PŮVODNÍ INFO (NEAUKTÁLNÍ)

4.1.2021

Informace k provozu škol a školských zařízení od 4. 1. 2021

Od pondělí 4. ledna 2021 by měla pokračovat prezenční výuka pro všechny ročníky 1. stupně a pro 9. ročník, pro ostatní ročníky platí rotační prezenční výuka (střídání celých tříd po týdnech).

Žáci 6., 7. a 8. ročníku by se měli vzdělávat kombinovaně, měli by se střídat po týdnech dle následujícího rozpisu:
  4. 1. 2021 –   8. 1. 2021 prezenčně 7. ročník, distančně 6. a 8. ročník
11. 1. 2021 – 15. 1. 2021 prezenčně 6. a 8. ročník, distančně 7. ročník.
Prezenční i distanční výuka je povinná, platí omlouvání žáků dle školního řádu.

Příchod do školy pro místní žáky
umožněn od 7:30 do 7:45 hlavním vchodem. Ukončení vyučování podle platného rozvrhu vyučovacích hodin jednotlivých tříd.
Při pobytu ve škole bude nutno dodržovat hygienická opatření!
Místo tělesné výchovy (zakázány sportovní činnosti) se budou konat vycházky (vhodné teplé oblečení a obuv) a teoretická příprava, stále platí zákaz zpěvu v hodinách hudební výchovy.
Veškerý pobyt v prostorách školy je v rouškách včetně vycházek.
Každý žák bude mít s sebou minimálně 2 roušky a igelitový sáček na uložení použitých roušek. Pokud dítě navštěvuje školní družinu, doporučujeme 3 roušky. Prosíme zákonné zástupce o denní kontrolování stavu a počtu roušek ve školním batohu!

V provozu v obvyklém čase bude ranní i odpolední školní družina pro přihlášené žáky (doporučujeme zkrátit čas pobytu dětí ve školní družině na nezbytnou dobu).

Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce.
Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy.
Od 4. ledna 2021 budou mít všichni strávníci, kteří mají prezenční výuku, oběd automaticky přihlášen.
V případě odhlášení oběda musí zákonný zástupce oběd svému dítěti odhlásit nejpozději v pondělí 4. 1. 2021 do 7:00 hodin.
Žáci 6., 7. a 8. ročníku, kteří se v daném týdnu neúčastní prezenční výuky, mají v době povinné distanční výuky nárok na dotovaný oběd, případný zájem o odběr stravy do jídlonosiče si zákonní zástupci domluví s vedoucí školní jídelny.
Vydání oběda do jídlonosiče z označeného výdejového okénka u školní kuchyně v době od 11:00 do 11:30 - prosíme o dodržování stanovené doby.

Při pobytu ve škole nutno dodržovat opatření nastavená školou - viz příloha.

Postup školy v případě podezření na výskyt nákazy COVID-19 - viz příloha.

Organizace provozu školy může být průběžně upravena. Tato pravidla vycházejí z manuálu MŠMT „Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke Covid-19“ - viz příloha.

Opatření PES v oblasti školství (PDF)

Tyto informace platí za předpokladu nezměnění epidemiologické situace a zachování aktuálních vládních opatření!!!

Další informace budou postupně upřesněny na webových stránkách školy na základě případné změny epidemiologické situace a následně přijatých vládních opatření.

Žádáme zákonné zástupce žáků o pravidelné sledování těchto informací na webových stránkách školy.