Úvod > Aktuality > Historie aktualit > Historie aktualit - školní rok 2021/2022 > Informace k provozu škol a školských zařízení od 13. 9. 2021

Informace k provozu škol a školských zařízení od 13. 9. 2021

13.9.2021

Mateřská škola je otevřena pro všechny děti v běžném režimu.

Do mateřské školy se může dostavit dítě pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního virového onemocnění (jako je např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.).

Vstup do budovy mateřské školy je povolen (s výjimkou dětí z mateřské školy) pouze s certifikovaným respirátorem.

Respirátor nemusí nosit pedagogičtí pracovníci (učitelé, asistenti pedagoga) při poskytování vzdělávání v mateřské škole.

Informace k provozu mateřské školy ve školním roce 2021/2022 (PDF)

Všechny ročníky 1. i 2. stupně ZŠ Kolinec se vzdělávají formou prezenční výuky.

Prezenční výuka je povinná, platí omlouvání žáků dle školního řádu.

Do základní školy se může dostavit žák pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního virového onemocnění (jako je např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.).

Každá osoba (žáci, zaměstnanci, třetí osoby) je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech školy zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZd (u osob starších 15 let certifikovaným respirátorem, u žáků alespoň chirurgickou rouškou - zdravotnická obličejová maska splňující standardy MO MZd).

Testování
Platnost Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR upravující provoz škol a školských zařízení (č. j.: MZDR 14600/2021-19/MIN/KAN) končí k 10. 9. 2021.
Od 13. 9. 2021 proto nebude ve školách a školských zařízeních platit povinnost zajištění screeningového testování dětí a žáků.

Příchod do školy
umožněn žákům, kteří nebudou navštěvovat ranní školní družinu, od 7:30 do 7:45 hlavním vchodem.

Ukončení vyučování podle platného rozvrhu vyučovacích hodin jednotlivých tříd, oběd přihlášených žáků ve školní jídelně a odpolední školní družina pro přihlášené žáky - provoz viz níže.

Školní družina pro přihlášené žáky 1. až 5. ročníku ZŠ Kolinec v provozu v obvyklém čase:
ranní školní družina od 6:30 do 7:30
- odpolední školní družina do 16:00

Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat všichni žáci v prezenční výuce.

V případě odhlášení oběda musí zákonný zástupce oběd svému dítěti odhlásit nejpozději daný den ráno do 7:00 hodin.

Při pobytu ve škole nutno dodržovat platná hygienická opatření!

Informace k provozu základní školy ve školním roce 2021/2022 (PDF)

Postup školy v případě podezření na výskyt nákazy COVID-19 (PDF)

Tato pravidla vycházejí z manuálu MŠMT:

„Soubor doporučení pro školy a školská zařízení ve školním roce 2021/2022 vzhledem ke Covid-19 - Provoz a testování“ (PDF)

Webové stránky MŠMT

Podpora MŠMT v době COVID-19

Informace pro školy a školská zařízení k provozu od 13. 9. 2021 (PDF)

Organizace provozu školy může být průběžně upravena.