Úvod > Aktuality > Historie aktualit > Historie aktualit - školní rok 2020/2021 > Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. 2. 2021 do 21. 3. 2021

Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. 2. 2021 do 21. 3. 2021

27.2.2021
Datum ukončení:
21.3.2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200 (dostupné ZDE), kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost dětí v mateřské škole.
Mateřská škola poskytuje vzdělávání distančním způsobem dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Metodika ke vzdělávání dětí distančním způsobem bude mateřským školám zaslána začátkem příštího týdne.

MŠ Kolinec nebude od pondělí 1. března 2021 do pátku 19. března 2021 v provozu.

Informace k ošetřovnému v době uzavření škol - viz webové stránky MPSV.

Upozornění pro zákonné zástupce dětí MŠ Kolinec:

V závěru minulého týdne se v mateřské škole potvrdil u jednoho dítěte pozitivní test na covid-19.

Vzhledem k tomu, že mateřská škola bude uzavřena, žádáme zákonné zástupce dětí, aby věnovali zvýšenou pozornost sledování jejich zdravotního stavu.

Případné další informace budou zveřejněny na webových stránkách školy.

Žádáme zákonné zástupce dětí o pravidelné sledování těchto informací na webových stránkách školy.

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200 (dostupné ZDE), kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků základní školy.

Žáci 1. až 9. ročníku ZŠ Kolinec se budou povinně vzdělávat distančním způsobem

Úkoly budou žákům průběžně zadávány vyučujícími jednotlivých předmětů (popř. na 1. stupni třídními učiteli) v Google Classroom, popř. formou školního e-mailu žáků 1. až 9. ročníku (např. jnovak(zavináč)zsmskolinec(tečka)cz).

Žádáme zákonné zástupce žáků, aby dohlédli na plnění zadaných úkolů!

Zpřístupnění celého obsahu Didakta.cz pro žáky v domácnosti

Odkazy na webové stránky pro domácí výuku

Distanční výuka je povinná, platí omlouvání žáků dle školního řádu.

Informace k ošetřovnému v době uzavření škol - viz webové stránky MPSV.

Školní družina nebude od pondělí 1. března 2021 do pátku 19. března 2021 v provozu.

Děti z mateřské školy, pro které je předškolní vzdělávání povinné, a žáci 1. až 9. ročníku ZŠ Kolinec mají v době povinné distanční výuky nárok na dotovaný oběd, případný zájem o odběr stravy do jídlonosiče si zákonní zástupci domluví s vedoucí školní jídelny.
Vydání oběda do jídlonosiče z označeného výdejového okénka u školní kuchyně v době od 11:00 do 11:30 - prosíme o dodržování stanovené doby.

Opatření PES v oblasti školství (PDF)

Nejčastější dotazy ke školství a koronaviru - viz web koronavirus.edu.cz

Nejdůležitější odkazy a zdrojeviz web koronavirus.edu.cz

Nouzový stav ode dne 27. února 2021 na dobu 30 dnů (PDF)