Oficiální stránky Základní školy a Mateřské školy Kolinec
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Historie aktualit > Historie aktualit - školní rok 2020/2021 > Vzdělávání distančním způsobem v mateřské škole od 1. 3. 2021

Vzdělávání distančním způsobem v mateřské škole od 1. 3. 2021Datum konání:
1.3.2021
Datum ukončení:
21.3.2021

Mateřská škola poskytuje vzdělávání distančním způsobem dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. 

Metodika ke vzdělávání dětí distančním způsobem:

Doporučení pro vzdělávání distančním způsobem v mateřské škole

 

V týdnu od pondělí 1. března 2021 do pátku 5. března 2021 bude probíhat distanční výuka předškolních dětí formou off-line výuky (děti obdržely v pátek 26. února 2021 v mateřské škole materiály k této výuce).

Od pondělí 8. března 2021 bude pokračovat distanční výuka předškolních dětí formou asynchronní on-line výuky. Úkoly budou předškolním dětem průběžně zadávány v Google Classroom, popř. formou školního e-mailu předškolních dětí (např. jnovak(zavináč)zsmskolinec(tečka)cz), ostatním dětem, které budou mít o tuto formu vzdělávání zájem, byl zřízen společný školní e-mail (materskaskolka(zavináč)zsmskolinec(tečka)cz).

Distanční výuka je ze zákona povinná pro předškolní děti, pro ostatní děti je dobrovolná. Distanční vzdělávání se shoduje s předškolním vzděláváním a bude probíhat nenásilnou formou tak, aby děti ani jejich zákonné zástupce zbytečně nepřetěžovalo, nenudilo a neunavovalo, se snahou nabízet činnosti přinášející dětem i zákonným zástupcům užitek i radost včetně různých nápadů a námětů, videí a odkazů na webové stránky pro práci nejen s předškolními dětmi. 

 

Informace k ošetřovnému v době uzavření škol - viz webové stránky MPSV.