Úvod > Mateřská škola > Zprávy MŠ > Mimořádné opatření - uzavření základní školy

Mimořádné opatření - uzavření základní školy

10.3.2020

Rozhodnutím vlády ČR jsou od středy 11. března 2020 uzavřeny základní školy až do odvolání.

Školní družina nebude po dobu platnosti opatření v provozu.

Mateřská škola bude zatím normálně v provozu.

Školní jídelna poskytující stravování žákům základní školy nebude po tuto dobu poskytovat školní stravování těmto žákům, bude poskytovat stravování dětem z mateřské školy a cizím strávníkům.

Další informace budou postupně upřesněny na webových stránkách školy.

Žádáme rodiče o každodenní sledování těchto informací na webových stránkách školy.

Sdělení Ministerstva zdravotnictví ČR - Mimořádná opatření:

mzcr.cz

- Mimořádné opatření I.

- Mimořádné opatření II.

Ošetřovné

Pokud v souvislosti s opatřením Ministerstva zdravotnictví bude muset rodič pečovat o dítě mladší 13 let, pak zaměstnavatel je povinen omluvit jeho nepřítomnost v práci po dobu, kdy pečuje o dítě mladší 13 let.
Zaměstnanec - rodič má nárok na ošetřovné, pokud žije s dítětem ve společné domácnosti. Rodiče se mohou v péči o dítě vystřídat.
Podrobnosti včetně tiskopisu, který potvrzuje škola, jsou k dispozici na