Úvod > Základní škola > Zprávy ZŠ > Mimořádné opatření - uzavření základní školy

Mimořádné opatření - uzavření základní školy

10.3.2020

Rozhodnutím vlády ČR jsou od středy 11. března 2020 uzavřeny základní školy až do odvolání.

Školní družina nebude po dobu platnosti opatření v provozu.

Mateřská škola bude zatím normálně v provozu.

Školní jídelna poskytující stravování žákům základní školy nebude po tuto dobu poskytovat školní stravování těmto žákům, bude poskytovat stravování dětem z mateřské školy a cizím strávníkům.

Další informace budou postupně upřesněny na webových stránkách školy.

Žádáme rodiče o každodenní sledování těchto informací na webových stránkách školy.

Sdělení Ministerstva zdravotnictví ČR - Mimořádná opatření:

mzcr.cz

- Mimořádné opatření I.

- Mimořádné opatření II.

Ošetřovné

Pokud v souvislosti s opatřením Ministerstva zdravotnictví bude muset rodič pečovat o dítě mladší 13 let, pak zaměstnavatel je povinen omluvit jeho nepřítomnost v práci po dobu, kdy pečuje o dítě mladší 13 let.
Zaměstnanec - rodič má nárok na ošetřovné, pokud žije s dítětem ve společné domácnosti. Rodiče se mohou v péči o dítě vystřídat.
Podrobnosti včetně tiskopisu, který potvrzuje škola, jsou k dispozici na

Úkoly pro žáky v době uzavření základní školy budou pravidelně aktualizovány
- k dispozici podle jednotlivých ročníků viz odkaz.

Žádáme zákonné zástupce žáků, aby dohlédli na plnění zadaných úkolů!

Hodnocení žáků bude provedeno podle pokynů MŠMT, hodnocení bude založeno na aktivním plnění zadaných úkolů a kvalitě jejich vypracování!